Varundamine – miks see oluline on ja kuidas seda teha?

Varundamine – miks see oluline on ja kuidas seda teha?

Oleme korduvalt maininud, et Autorsoft programmi on võimalik kasutada meie serverites või paigaldada eraldi enda arvutisse, ent sellisel  juhul ei saa me pakkuda automaatset varundusteenust. Miks on aga varundamine sinu äri jaoks ülioluline?

Kõike võib juhtuda

Varundamine on lihtsalt öeldes koopiate tegemine ning koopiad on vajalikud kui sinu originaalmaterjalidega midagi juhtuma peaks ja juhtuda võib tõepoolest kõike. Ilma varundamiseta oled andmetest ilma näiteks, kui arvuti kõvaketta kahjustus neid taastada ei lase. Samuti on suur mure majas kui keegi su arvuti ära varastab. Veel võib mõni töötaja kogemata (või hoopis hea meelega) töötades materjale kustutada. Tööseadmel on ka oht langeda erinevate viiruste ohvriks, samas kui tahtliku küberrünnaku puhul võidakse su andmed lausa kaaperdada ja alles suure lunaraha eest tagastada. Seega tee endale juba eelnevalt elu lihtsamaks ja kaitse oma äri enne kui tagantjärgi kahetsema pead.

Kõik varundused pole võrdsed

Kuigi igasuguse varundamise omamine on parem kui mitte miski, tuleb ka siin tähele panna, millist töökindlust ja kaitset erinevad võimalused andmetele pakuvad. Kuigi odavaim on lihtsalt vajalike failide kopeerimine kõvaketastesse või näiteks USB-mälupulkadesse, on see tüütu ja ei kaitse neid füüsiliste õnnetuste eest nagu nende seadmete kaotamine, lõhkumine või vargus vms. Seega ei tohiks selline varukoopiate loomine kunagi olla varundamise ainus strateegia. Veidi mugavam, kuid samuti mitte väga turvaline, on erinevad failide salvestamiseks loodud veebikeskkonnad, sest tihtipeale on neisse sisse saamine häkkeritele väga väike vaev, eriti kui firma isegi turvasõna panekuga pole väga loominguline oldud. 

Neid eelnevalt mainitud riske maandab kõige paremini serveri kasutamine, kus on esiteks võimalik varundamine automaatseks muuta, nii et inimesel endal võib-olla ununev andmete salvestamine kogu aeg taustal toimuks. Lisaks on sinna salvestatav info kordades paremini kaitstud nii füüsilise kao kui häkkerite pikkade näppude eest

Vali Autorsofti serverid

Autorsofti tarkvara kasutamiseks koos serveriteenustega on vaja arvutit ja internetiühendust. Lisaks varundamisele pakub server teile tarkvarahooldust, turvalist hostimist, automaatseid programmi värskendusi, kui uus versioon on saadaval ja personaalsemat lähenemist klienditoega, mis muudab töö haldamise märgatavalt lihtsamaks.

Usume siiralt Autorsofti tarkvara eelistesse – saa nendest kasu sinagi! Telli meie demoversioon, broneeri aeg programmiga tutvumiseks või mis veel parem – helista meile numbril +372 507 4087.

Autorsoft 2020