Suur vs. väike tarkvaraarendusettevõte, kumba neist eelistada?

Suur vs. väike tarkvaraarendusettevõte, kumba neist eelistada?

Enda jaoks sobiliku tarkvaraarendusettevõtte valimine võib olla aeganõudev ja segadusttekitav. Praegusel ajal on see muutunud veelgi keerulisemaks, kuna turul on nii palju tarkvaraarendusteenuseid. Valikut tehes, kaasneb sellega lisaks palju aspekte, millega tuleb arvestada – alustades kliendi nõudmistest, projekti ulatusest kuni meeskonna tehniliste võimalusteni. Lisaks peab hindama ja mõista erinevaid aspekte suuremate ja väiksemate tarkvarafirmade vahel. Kas eelistada suurt või väikest tarkvaraettevõtet? Võrdleme ja vaatame, milline ettevõtte suurus ja tüüp on teie tarkvaraprojekti jaoks sobivam. Räägime plussidest ja miinustest, valiku olulisusest ja lõpuks oma kogemusest – miks eelistame olla väike tarkvaraarendusettevõte.

Eelarve

Alustame ressurssidest. Suures tarkvaraarendusettevõttes võib protsess oma suuruse ja maine tõttu olla pigem kulukas võrreldes väiksemate tarkvaraarendusettevõtetega. Väikesed ettevõtted on enamasti paindlikud, mis tähendab, et tullakse vastu teie soovidele, vajadusetele ja võimalikele muutmistele.

Protsess tarkvaraprojektides

Väikeettevõte kaasab ideealgataja kohandatud tarkvara arendusprotsessi. Sedasorti koostöö annab võimaluse igast etapist osa saada ning võib olla kindel, et lõpptoode on selline nagu soovite. Enamikus suurte tarkvaraarendusettevõtete puhul on see pigem “teie tellite, meie tarnime” tüüpi poliitika, mille puhul on väiksem võimalus saada teile vajadustele vastav toode, kuna otsustusprotsess on piiratud. 

Projekti tähtaeg

Teisisõnu, kui kiiresti soovite oma tarkvaratoote kätte saada? Muidugi on tarkvara arendamine aeganõudev, kuid see ei tähenda seda, et valmimisprotsessi ei saaks kiirendada. Väiksemate tarkvaraettevõtete puhul on küsimus nende reageerimisvõimes ja omavahelistes kokkulepetes. Suurtes ettevõtetes on tavaliselt projekti lõppkuupäev fikseeritud.

Kliendisuhtlus

Väiksemad tarkvaraettevõtted on läbipaistvad ning kliendiga leitakse viis otseseks suhtluseks läbi erinevate võimalike suhtlusvahendite -ja platvormide kaudu. Suurte tarkvaraarendusettevõtete puhul on süsteem struktureeritud. Sel põhjusel on üsna tõenäoline, et suhtlete läbi vahendaja, mitte otse arendajaga.

Tarkvaraarendusettevõtte maine

Suurematel tarkvara müüjatel on turul kindel staatus ja seda tahetakse hoida. Ka väiksemad ettevõtted annavad endast parima, kuna isegi ühe kliendi kaotamine võib olla suur kahju. Seetõttu kiputakse ka oma klientidest rohkem hoolima, sest soovitakse turul hoida head positsiooni.

Suur vs. väike tarkvaraarendusettevõte meeskond

Suurtel ettevõttetel on tavaliselt selgelt määratletud ametikohad, mis ei lase tekkida olukordi, kus kellelgi on liiga palju tegemist. Igal inimesel on projektis konkreetne ülesanne. Väiksemates ettevõtetes on ühel inimesel rohkem tööülesandeid, mis võimaldavad neil arendada oma võimeid. Iga kliendi projektiga seoses tuntakse selle igat töövoogu, mistõttu on võimalik teha oma tööd tõhusamalt ja leida lahendusi, mis toob lõpptootele rohkem väärtust.

Meie valik

Autorsoftis oleme kliendikesksed. Soovime teada võimalikult palju, et pakkuda teile erinevaid lahendusi, mis aitavad teie äri. Autorsoftis oleme paindlikud ja reageerime muutustele, kuna meie eesmärgiks on teie toote edu. Tagame, et saate selle, mis vastab turu vajadustele ja toob sihtkasutajatele väärtust. See on ka põhjus, miks me ei taha olla suurettevõte. Oleme pühendunud protsessi kohandamisele ja läbipaistvusele. Meie eesmärk on hoida klientidega pikaajalisi suhteid ja tagada nende kestvus. 

Autorsoft 2020