Saame tuttavaks – 5 küsimust Autorsofti esindajale

Saame tuttavaks – 5 küsimust Autorsofti esindajale

1. Kuidas sai Autorsoft alguse ja mis probleemi lahendas?

Autorsoft sellisel kujul sai alguse juba 1995. aastal, kui läksin tööle (ettevõtte juht Tiit Ootsing) ettevõttesse Autoring. Idee aga hakkas idanema juba 1992. aastal, kui töötasin ettevõttes Pikkuus Sport kapluse juhatajana, mis tõi Venemaalt varuosi tollastele Vene päritolu autodele. Sellel ajal käis müügi kirjeldamine paksu raamatusse kirja panemise teel. Olin EPA-s õppinud natukene arvuteid ja programmeerimist ning otsustasin oma teadmised töö juures ära kasutada. Hiljem Autoringis töötades nägin, et puudus ettevõtte kiiret arengut toetav tarkvara. Seega arendasin seal kõigepealt varuosatellimuste andmebaasi, järgmisena alustasin automüügi pakkumiste vormistamiseks vajaliku programmi kirjutamist, millest hiljem kasvas välja automüügi moodul.

Kui autosid oli juba piisav arv müüdud, siis selgus, et nende hooldamise ja remondi jaoks on jällegi programmi vaja. Selle vajaduse rahuldamiseks kirjutasin autoteeninduse programmi, kuhu sai kirja panna kliendi andmed, auto andmed ja vajalikud tööd, mis auto juures on tarvis teostada. Kui Autoring 2008 aastal tegevuse lõpetas, siis asusin programmi ise edasi arendama ja müüma.

2. Milliste valdkondade ettevõtted Autorsofti tarkvara kasutavad?

Põhiline osa ettevõtteid tegeleb autode või busside hoolduse ja remondiga. Suuruselt teine valdkond on uute autode müük ja CRM. Eritellimusel tehtud tarkvara kasutavad Swecon ja Go Bus, aga ka Tartu Emajõe kool, kes kasutab spetsiaalselt neile valmistatud varade halduse moodulit. 2 aastat kasutas spetsiaalset tootmistarkvara ka Räpina Paberivabrik.

Sealjuures suur osa kasutavad ka Autorsofti majandustarkvara tavalise raamatupidamistarkvarana ostu- , müügi ja raamatupidamise tarvis.

3. Milline on kõige pikaajalisem klient ning milliseid tarkvara mooduleid ta kasutab?

Kõige pikaajalisem klient on Autospirit Tartu. Nemad kasutavad automüügi moodulit, hulgipostituste moodulit ja autorendi moodulit. Seega sisuliselt täisteenust.

4. Milline on olnud kõige põnevam projekt ja suurim töövõit?

Põnevaid projekte on tegelikult võrdselt kaks. Üheks põnevaimaks projektiks oli Go Busile valmistatud busside hoolduse tarkvara, kus tuli paljude juba valmis programmide integratsioone teha nii, et kõik ka edaspidi sünkroonis töötaks.

Sama põnev on olnud Sweconile rasketehnika renditarkvara ja müügitarkvara kirjutamine. Koostööd Sweconiga saabki lugeda suurimaks töövõiduks, sest see tuli puhtalt läbi kodulehe ilma mingi erilise reklaamita.

5. Kuidas toetab Autorsoft oma kliente tarkvara juurutamisel?

Suhtleme oma klientidega pidevalt ja proovime just tihedas koostöös programmi mõlemale poolele vajalikus suunas arendada. Samuti teen klientidele pidevalt koolitusi kasutades kaugligipääsu kliendi arvutitesse. See annab neil võimaluse õppida endale tuttavas keskkonnas ja igapäevaseks tööks vajalikke vahendeid kasutades.

Autorsoft 2020