Programmi kvaliteet on olulisem kui madal hind

Programmi kvaliteet on olulisem kui madal hind

Tänapäeva maailm on suuresti üles ehitatud rakendustele ja tarkvaralahendustele. Inimesed ja ettevõtted kasutavad oma tegevuste lihtsustamiseks erisuguseid abistavaid programme. Need tehnoloogilised leiutised on olulised, et ettevõtte igapäevane töö sujuks. Programme on võimalik nii osta, mis on rahaliselt kulukam, kui ka teadmiste ja oskuste korral ise kokku vorpida. Viimane variant võib olla küll odavam, kuid samas on vaja kindlaid oskusi, et programm oleks üles ehitatud läbimõeldult ning toimiks vastavalt ettevõtte ja klientide vajadustele. Siinkohal tulebki mängu üks oluline nüanss – programmi kvaliteet.

Täna on märgata, et kohalikul turul eelistatakse tarkvaraarenduses pigem kvaliteeti kui odavat hinda või säravat reklaami. Loe lähemalt, miks on programmi kvaliteet tähtsam kui madal hind.

Programmi kvaliteet tõstab ettevõtte mainet

Tarkvaraettevõtte maine ja programmi kvaliteet on omavahel rohkem seotud, kui paljud seda arvavad. Kliendi ootused tarkvaraettevõtetele on suured, kui viimane on lubanud tellijale kasutajasõbralikku ja kvaliteetset tarkvara. Kliendid ootavad kiireid ja töötavaid arendusi. Seetõttu on oluline pakkuda tellijale lubatud lahendusi, funktsionaalsust ning mooduleid. Nii tagab tarkvaraarendaja kokkulepitud tulemuse ning see omakorda paneb hea sõna ettevõtte kohta levima ja tõstab lojaalsete klientide arvu.

Kvaliteet määrab kliendi lojaalsuse

Eelmises peatükis sai mainitud, et hea programmi kvaliteet tõmbab ligi lojaalset klienti. Klient pöördub alati tagasi pigem kvaliteetse toote juurde, isegi kui selle hind on kallim. Kui ta leiab programmi, mis on kasutajasõbralik ja lahendab tema probleemi ning mida ta saab usaldada, soovitab ta seda edasi ka teistele. Selle kaudu tulevad omakorda uued kliendid, kes hindavad kvaliteeti.

Kvaliteet on eelis konkurentide ees

Programmi kvaliteet on oluline selleks, et turul silma paista. Tarkvaraarenduse puhul on oluline valida ettevõte sellel järgi, kes pakub kvaliteeti. Kindlasti tasub otsida infot Google’st, foorumistest ja kuulata maad tutvusringkonnas. Alati ei pea uskuma põneva brändinguga säravat reklaamikampaaniat, vaid valida ettevõte, kelle tööd hinnatakse just kvaliteedi alusel. Selleks ei pea olema suur tarkvaraarendamise start-up. Kui programmeerija tööd iseloomustab programmi kvaliteet ja rahulolevad kliendid, siis on ettevõttel lihtsam tuntust koguda. Kindel on see, et kvaliteet müüb alati paremini kui odav hind.

Autorsofti tarkvara vastab kliendi ootustele ja vajadustele. Meil on olemas võimekus, et alati areneda ning käia kaasas sinu ettevõtte uuendustega. Huvi korral kirjuta meile! Peale esialgset sisendinfot saame teha juba konkreetse pakkumise.

Autorsoft 2020