Minimaalse müügikatte kirjeldamine

Minimaalse müügikatte protsendi kirjeldamine.

Minimaalse müügikatte programmi kehtestamise korral kontrollib programm müügiarve koostamise hetkel laos oleva kauba keskmist hinda ja ei luba arvet vormistada juhul kui kate on liiga väike.

Peale selle on võimalik kirjeldada kasutaja, kellel on siiski õigust müüa alla lubatud katte piiri. Sellisel juhul piirdub programm üksnes hoiatusega.

  1. Programmi seadistamiseks tuleb peamenüüst avada programmi seaded. Seda saab teha ainult administraatori volitustega isik.
  2. Leia nimekirjast rida number 29, Minimaalne müügikate ja kliki nupule „Muuda“.
  3. Sisesta lahtrisse „Väärtus numbrina“ lubatud minimaalne katte protsent.
  4. Võimalus on lisada veel katte kontrollimine viimase lao sissetuleku järgi. Sellisel juhul kontrollib programm kõigepealt lao keskmist hinda. Kui keskmise hinna järgi on kate piisav, siis kontrollib programm järgmisena viimase lao sissetuleku peal kirjeldatud toote ostuhinda. Kui viimane ostuhind on kõrgem kui lao keskmine hind ja selle järgi ei ole kate piisav, siis kuvab programm jällegi veateate ja ei luba arvet vormistada. Viimase ostuhinna kontrolli kehtestamiseks tuleb teha lahtrisse Jah/ei linnuke.
  5. Peale kirjeldamise lõppu kliki nupul „Valmis“.
  6. Vajadusel on võimalik kirjeldada kasutaja, kellel on lubatud müüa alla minimaalse katte. Sellise kasutaja kirjeldamiseks tuleb programmi administraatoril avada töötajate kirjeldamise menüü. Sellest menüüst omakorda tuleb leida vajalik isik ja klikkida nupul „Ava“ .
  7. Avanenud töötaja kaardilt kliki lahti Volituste menüü ja tee linnuke real number 185, Õigus müüa ilma katteta. Edasi kliki OK ja päisest nupule Salvesta. Seejärel on kirjeldatud töötajal lubatud müüa väiksema kattega kui ette antud minimaalne kate. Sellisel juhul kuvatakse ainult veateade ja programm lubab peale korduvat kinnitamist ikkagi arve vormistada.
Veateade kasutajale, kellel puudub luba müüa alla miinimumkatet.

Veateade kasutajale, kellel on luba müüa alla miinimumkatet.

Juhendit saab alla laadida PDF kujul siit.

Autorsoft 2020