Küberrünnakud – varunduse teeb turvaliseks tehniline kompetents

Tänapäeva töötajad on mobiilsed ning vajavad mobiilseid teenuseid, sest järjest enam tööd tehakse ära ilma kontorisse minemata. See aga omakorda tähendab keerulisemaid lahendusi andmete turvamiseks, sest enam ei piisa vaid kontoris tagatud ligipääsust. Kriitilised äriandmed peavad nüüdsel ajal olema kättesaadavad ka kodukontoris või mujal. Maailm muutub ja areneb ning samas muutuvad ka erinevad riskid. 

Samm küberünnakute vastu 

Küberrünnakud on reaalne oht, millele järjest rohkem organisatsioone arenevas maailmas vastu astub. Selleks, et Autorsofti klientide andmed oleks võimalikult turvalistes kätes, alustasime partnerlust Eesti suurima pilveteenuseid ja turvalisust pakkuva ettevõttega Primend, mis on ka aastaid pälvinud Microsofti Aasta Partneri tiitli ning on nende poolt ka sertifitseeritud. Kolisime 2021. aasta märtsis oma serverid Primend Cloudi, sest nii saame välistada erinevaid rünnakuid ja tagada oma klientidele võimalikult tugevat turvet. Samas pakume serverit rendiks ka kasutajatele väljastpoolt Autorsofti klientuuri.

Pilveteenuste võimalused ja eelised

Pilveteenused võimaldavad juurdepääsu andmetele nii kontoris kui ka väljaspool seda. Ettevõtte kasvades on võimalik teenuse jõudlust dünaamiliselt juurde lisada. Primend pakub privaatset pilvekeskkonda ettevõtte kriitilistele rakendustele, mis peavad endiselt su lähedal olema või mis lihtsalt pole veel avaliku pilve jaoks valmis.

Ise andmekeskuse rajamine ja haldamine on kulukas. Kõigepealt on vaja osta õige tehnika ning palgata inimesed seda seadistama ja hooldama. Pilvandmetöötluse üks suurimaid eeliseid on paindlikkus ja mobiilsus. See tagab võimaluse teha tööd vabalt valitud asukohast. Primend Cloud tehniline seadistus garanteerib kvaliteetse varunduse tõttu süsteemide kiire taastusaja. Neil on olemas võimekus taastada isegi suured andmemahud vaid minutitega. Samas pakub Primend Cloud ka kiiret hoiustamist, mis on eriti tähtis missioonikriitiliste SQL andmebaaside teenuste juures. Lisaks on Primendi tiimil tugev tehniline taust ning kõik liikmed on sertifitseeritud spetsialistid. Kõik süsteemi administraatorid omavad üle kümne aastast kogemust.

Mida tähendab muutus klientide ja Autorsofti jaoks?

Autorsofti klientide jaoks ei muutu otseselt midagi peale teadmise, et nende andmed on nüüd veelgi paremini turvatud, sest Primend investeerib järjepidevalt seadmetesse, oskusteabesse ja tööprotsessidesse, mis tagab kõrge kättesaadavuse, veakindluse ja kiire reageerimise mis tahes teenusetõrke korral.

Tänu sellele, et Autorsoft ei pea enam iseseisvalt tegelema serveri hooldamise ning turvamisega, on meil rohkem energiat ja ressurssi, et oma pakutavate toodete ja teenuste kvaliteeti veelgi paremaks muuta ning ka uusi projekte ette võtta. 

Autorsoft 2020