Kodukontor ja kaugtöö – õige tarkvara aitab ootamatustele vastu astuda

Kodukontor ja kaugtöö – õige tarkvara aitab ootamatustele vastu astuda

Kodukontor oli paljudele seniseni tundunud vaid valitud inimeste luksus, kuid möödunud poolaasta näitas, et tegelikult tuleb edukal firmal valmis olla oma töötajate koju tööle laskmiseks. Samuti peavad töövahendid kodust tööd võimaldama.

Ootamatud ajad

Eriolukord tabas tervet Eestit ootamatult, pea päevapealt tuli paljudel ettevõtetel kogu töökorraldus ümber teha ning mitmed ei olnud selleks ülesandeks valmis. Praeguseks on töökorraldus suures osas taastunud. Mitmed ettevõtted aga rakendavad töödes tehtud muudatusi siiani. Leidub firmasid, kus töönädal kontoris lühenes, sest kindlatel päevadel tehaksegi nüüd kodus tööd. Samas on ka neid, kes pea kogu töö kontoriväliselt toimetatud saavad. Töö muutus paindlikuks isegi töökohtadel, kus varem peeti kaugtööd võimatuks. Uus aeg nõuab muudatustega kohanemist. 

Kodukontor ja töötamine

Selleks, et kaugtöö aga sujuks on vajalik töötajaile tagada sobilikud vahendid nagu tehnika ja tarkvarad. Kodus töötamine oligi kõige keerulisem neile, kellel on oma ülesannete täitmiseks spetsiifilised vajadused. Töökorraldus tuli taas põhjalikult läbi mõelda, et tagada inimestele kodus sobiv keskkond ja võimalused. Raskeim oli see aeg ettevõtetele, kes sõltusid eelnevalt lokaalsetest lauaarvutitest ja programmidest, mistõttu oli töötaja koju suunamine keerukas ja kulukas protsess, sest eelnevalt ei peetud kaugtöö võimalust neile töökohtadele vajalikuks. Selline mentaliteet lasi nüüd nii-öelda omadel vitsadel peksta. 

Autorsoft ja kodukontor

Meie tarkvara võimaldab sul mugavalt kodus tööd teha, kuna serveriteenus laseb oma andmetele ligi pääseda igast internetiga ühendatud arvutist. Selline kaugligipääs pakub sulle vabadust, sest saad tööd teha ükskõik kust, asukohast olenemata. Vajalikud andmed on alati käepärast, tänu millele ei pea kirjavahetuse või telefonikõne teel kontorist infot küsima. Kõik tähtsad töömaterjalid on ühes kohas majutatud ning hooldatud. Lisaks tagab serveriteenus tähtsatele tööandmetele vajaliku varundamise, mis pakub hingerahu, et mõne apsaka tõttu kustutatud info saab taastada. Programmi pole vaja manuaalselt uuendada, sest läbi serveri uuendab Autorsoft automaatselt su tarkvara iga uue versiooni valmimisel. 

Kui tarkvara on alles uus ja võõras, saab korraldada koolituse, milles töötajatele kõik programmi nipid ja trikid selgeks tehakse. Võta oma ettevõttele tarkvara, mis võimaldab sul ka keerulistemates tingimustes töötamist ja kirjuta meile!

Autorsoft 2020