Kas ja kuidas Covid-19 on tarkvaraarendust mõjutanud/kiirendanud?

Kas ja kuidas Covid-19 on tarkvaraarendust mõjutanud/kiirendanud?

COVID-19 pandeemia halvas kogu maailma äritegevuse ja igapäevaelu ning mitmed ettevõtted pidid läbi tegema kiirkorras digitaalse transformatsiooni. See ja eelmine  aasta on möödunud paljude ettevõtete jaoks suuresti kodukontoris. COVID-19 kriisi tõttu tuli eriti teravalt esile, kui paindlikult ettevõtted oma IT-infrastruktuuri üles on ehitanud. Samuti paljudes tööstuses nõudlus tõusis, mistõttu need, kellel olid e-kanalid üles ehitamata, pidid hakkama seda väga kiiresti tegema.

Tarkvaraarenduse suur roll

Tarkvarearendajatele laskus COVID-19 tulekuga oluline roll: uute lahenduste väljaarendamine ja täiendamist vajavate tehnoloogiate kasutuselevõtt. E-kaubanduse realiseerimine, kodukontorite võimekuse ülesehitamine, erinevate ligipääsude võimaldamine, paindliku töövormi tagamine (inimesed soovivad mugavamalt asju ajada) – see kõik on tekitanud tarkvaratootjatele lisanõudeid ja lisatöid. Nõutakse järjest rohkem tooteid, et sama ajaga saaks rohkem tehtud ja pärast põhjalikku analüüsi, soovitakse tavaliselt veel paremaid tulemusi. Tarkvaraarendus on teinud tohutut tööd võimaldades ettevõtetel paremini kohaneda uue digitaalse elu reaalsusega.

Tulevikusuundumus tarkvaraarenduses

Kindlasti suureneb pilveteenuste nõudlus, kui ettevõtted on kaugtööl. Üha enam pööratakse tähelepanu turvaliste ja usaldusväärsete võrkude loomisele ning tarkvara arendamisele. Kindlalt öelda, mida tulevik toob, on liiga vara ennustada. Praegu püüavad tarkvara tootjad pigem täita klientide suurt nõudlust. Kindel on see, et tarkvaraarendus on üks osa äritegevusest, mis muutub üha olulisemaks. Seega peab tänapäeva tarkvaratootja teenuse osutamise mõttes olema piisavalt paindlikult üles ehitatud, et täita soovituid lisanõudeid ja lisatöid.

Autorsoft hoolib oma kliendist! Autorsoftil on olemas võimekus, et alati areneda, käia kaasas ettevõtte vajaduste ning uuendustega. Kui oled huvitatud, siis kirjuta meile. Peale esialgset sisendinfot saame teha juba konkreetse pakkumise.

Autorsoft 2020