Intervjuu Autorsofti kliendiga – Go Bus’i tehnikadirektori Sulev Nõmmistega

Milline probleem tõi Go Bus’i Autorsofti juurde?

Go Bus otsis programmi oma masinapargi haldamiseks ja organiseerimiseks. Vaja oli tarkvara, mida saaks kasutada busside üle arvepidamiseks, sealhulgas hallata nende läbisõite, hooldusi, tehnilisi andmeid, ülevaatust ja muid andmeid. Samuti oli sel hetkel vaja pidada arvestust klientidele tehtavate tööde ajakasutuse kohta, kuid praegusel ajahetkel ei ole see enam vajalik, sest tänase tööhulgaga jõuame töid teha ainult enda bussidele.

Kuidas Autorsoft probleemi lahendas? 

Autorsofti programmi kasutusele võtmisel vähenes senine käsitöö, mida andmete sisestamisel tehti. Kõik masinapargi hoolduse ja remondiga seotud info sisestatakse nüüd Autorsofti autoteeninduse programmi ning erinevad andmebaasid on ühildatud. Lisaks tulid kasutusele spetsiaalsed liidesed, mis seovad Autorsofti Go Bus’i reiside planeerimise tarkvaraga BonVoyage, tänu millele saab kasutada mõlemat tarkvara korraga. Busside läbisõitu näeb küll programmis ühepäevase nihkega, kuid see ei ole Go Bus’i jaoks probleem.

Milliste tulemusteni on koostöö käigus jõutud?

Go Bus’i töökorraldus on muutunud sujuvamaks. Bussijuhid saavad bussis kiiresti sisestada Ridango tahvelarvutitesse veakorraldusi, mis tulevad töökorralduste programmi, kus hoolduse ja remondi eest vastutavad isikud näevad veakorralduste teateid ja saavad planeerida aja teenindusse. Aruannetest saab veel infot masinapargi hoolduse ja tehtavate õlivahetuste, ülevaatuste ja tahhograafide kontrolli aja kohta. 

Meie enda süsteemi üks kitsaskoht on Directo raamatupidamisprogrammi kasutamine, mis on niivõrd jäik, et selle liidestamine teiste programmidega on raskendatud. Samuti on meie IT-süsteemitugi nii tugevalt turvatud, et lukkseppadel on tõrkeid liidestatud tarkvaralahendusse sisse logimisega. Sealjuures oleme endiselt katsetamas erinevaid võimalusi, kuidas programme ühildada ja sisselogimist parendada.

Milline on olnud suurim töövõit?

Tarkvara kasutamine on teinud töötajate elu mugavamaks nii busside andmete jälgimisel, veateadete saatmisel kui ka remonditööde haldamisel. Samas on Autorsofti süsteem üles ehitatud nii, et kontorist välja liikudes ning mujal tööl olles saan siiski bussidest vajaliku info kiiresti arvutist kätte.

Kuidas üleüldine koostöö kulgeb?

Olen tarkvaraga rahul, masinapargi kohta on ülevaade olemas ja erinevate liideste lisamiseks on Tiit (Autorsofti arendaja) kiiresti valmis neid vastavalt kliendi soovidele arendama ja programmile lisama. 

Kui lahendus hakkas ka sulle huvi pakkuma, siis võta ühendust!

Autorsoft 2020