CASE STUDY – koostöö erinevate tarkvaratootjate vahel Veoautoring Service näitel

CASE STUDY – koostöö erinevate tarkvaratootjate vahel Veoautoring Service näitel

Tänapäeva tarkvaratootjad peavad olema üha enam valmis teistega koostööd tegema, et rahuldada paremini klientide vajadusi. Koostöövajaduse põhjuseid erinevate tarkvaratootjate vahel on mitmeid. Näiteks arendada olemasolevat tarkvara ja luua sellele lisandväärtusi, pakkuda lõppkasutajale parimat võimalikku kogemust ning suurendada tarkvara tõhusust ja innovaatilisust.

Koostöövalmidus Veoautoring Service näitel 

Tegemist on uue asutusega Veoautoring Service, mille varuosapood ja teenindus asuvad kõrvuti ruumides. Ettevõtted on erinevad, millest Veoautoring OÜ tegeleb veoautode varuosa müügiga ning Veoautoring Servide tegeleb veoautode rentimisega. Mõlema eesmärk on ühine – töökoda peab funktsioneerima võimalikult vähese inimressursiga. Segadust ning probleeme aga tekitas olukord, kus Veoautoring kasutas tarkvara Balanss Pluss, Veoautoring Service kasutas tarkvara Autorsoft ning nende raamatupidaja kasutas Merit Aktivat. 

Siinkohal tuli mängu koostöövajadus ja -valmidus ning kõik kolm tarkvaraarendajat hakkasid tegema koostööd, et pakkuda kasutajale parimat võimalikku kolm-ühes-tarkvara kogemust. 

Eduka koostöö kooslus

Koostöö sai järgneva huvitava koosluse:

  • varuosade müüja lisas müügitellimuse reale auto registrinumbri ja varuosade koodid;
  • Rv Soft valmistas Veoautoringile spetsiaalse lisa oma Balanss Pluss

programmile, mis genereerib XML-dokumendid igast varuosast, mis lähevad

Veoautoring Service töökotta;

  • Autorsoft valmistas spetsiaalse lisa oma programmile, mis loeb XML-dokumendist kõik varuosad koos kirjelduse ja hindadega.

Seejärel genereeriti automaatselt lao sissetuleku dokumendid ja jagati tooted töökäskude vahel vastavalt autonumbrile. 

Lõpptarbija jaoks tähendas see järgmist: meistri vaev on lisada töötunnid, korrigeerida vajadusel hinnad ja koostada arve. Lukksepp muretseb ja paigaldab vajalikud varuosad, mis ilmuvad arvele automaatselt. Pärast arve kinnitamist saadetakse arve ja kliendi kirjeldus automaatselt läbi API-liidese Merit Aktivasse. Kogu protsess toimib automaatselt ja minimaalse vaevaga.

Koostöö võtmetähtsus

Toetava koostöö võtmetähtsus on tagada maksimaalne rahulolu lõpptarbijale. See sarnaneb mis tahes masina sisemise tööga. Kui kõik tükid sobivad kokku nii nagu vaja ja kõik hammasrattad töötavad õigel kiirusel, saab masin teha toiminguid, mille jaoks on see loodud. Kui üks tükk on paigast ära, siis masin korralikult ei tööta ega ole nii tõhus kui peaks.

Autorsoftil on olemas võimekus, et alati areneda, käia kaasas ettevõtte vajadustega ning uuendustega. Kui oled huvitatud, siis kirjuta meile. Peale esialgset sisendinfot saame teha juba konkreetse pakkumise.

Autorsoft 2020