Autorsoft – Eesti majandustarkvara autofirmadele ja varuosade müüjatele, aga mitte ainult.

Raske on leida raamatupidamistarkvara, mis teaks täpselt, mida on vaja inimesel remonditöökojas või teenindusleti ääres, mida soovib müügimees ja mida tahab näha finantsist. Autorsoft on üks selline, mis on ise arenenud leti taga töötaja soovidest alates automüügiketi haldamise põhjaliku programmini – igaüks saab endale vajaliku. Selle tarkvara tegija on ise istunud samal pool letti kui tarkvara kasutaja.

Automüügi mooduli peamenüü

Spetsialiseerunud raamatupidamistarkvarasid on väga palju , neid on maailmas tehtud tuhandeid. Kui Eesti väikeettevõtja neist mõne ostab, siis põrkab ta tavaliselt kolmele probleemile: esiteks suur rahvusvaheline tarkvara ei arvesta päris täpselt Eesti olusid; teiseks ei tea keegi päris täpselt, mismoodi on see tarkvara tehtud ja kuidas seda kohendada; kolmandaks – ka hind on rahvusvaheline ja jõukohane rikkamatele äridele.
Autorsoft on neist kolmest probleemist vaba.
Esiteks: tarkvara on loodud täielikult Eesti oludes ja Eesti kasutaja jaoks, kogemust on juba üle 20 aasta, sest arendamist alustati 1995. aastal.
Teiseks: tarkvara arendaja ise on kõik etapid arengus kaasa teinud alates tööst autovaruosade poes leti taga kuni praeguste viimaste uuenduste ja täienduste tegemiseni tarkvarasse, mis aitab autoteenindusi ja kõiki teisi ettevõtteid, kus kliente teenindatakse või midagi toodetakse.
Kolmandaks: Autorsoft on loodud Eesti ettevõtte jaoks, arvestab väiksemate ettevõtete vajadustega ja pole nii kallis kui suurkorporatsioonide toodang.
See ongi Autorsofti peamine eripära võrreldes teiste raamatupidamistarkvaradega.
Isetehtud tööriistast sai võimalusterohke majandustarkvara
Kui tarkvara arendaja Tiit Ootsing 1995. aastal varuosapoes tööd alustas, oli ta alguses ise leti taga ja nägi , mida ühe autoesinduse töötaja täpselt vajab.
Hiljem müüdi Tartu suurimas firmas kolme automarki ja autoesindus vajas põhjalikumat tarkvara, mis tegeleks teeninduse, müügi ja varuosadega. Autorsofti majandustarkvara on välja kasvanud Autoringi autokauplusest, mis oli Nissani, Kia ja Fiati volitatud müüja ja teenindaja Tartus.
Arendaja sõnul eriti valikut polnud, sest suuremad müüjad kasutasid rahvusvahelist tarkvara Automaster, mis oli Eesti ettevõtetele üsna kallis. Nii tuligi idee ise midagi valmis teha.
Selleks kulus viis aastat programmeerimistööd ja testimist-katsetamist. Selle aja peale olid tekkinud ka mõned kohalikud konkurendid, kuid teenindusettevõtetele polnud ikka veel midagi päris sellist, mis sobiks ideaalselt.

Müügipakkumine

Autorsoftil on praegu paarkümmend klienti Eestis, kellest paljud lisaks teenindusele ka tootmises ja muudel aladel, mitte ainult autoteeninduses, mille jaoks kunagi sai programm loodud. Modulaarne ülesehitus tähendab, et iga kasutaja saab tellida just endale vajalikud moodulid ja need pannakse tema jaoks kokku.
Nii, nagu majandustarkvaras ikka, on olemas lao- ja ostu-müügi moodulid, pearaamat, kassamüük, varahaldus, aga lisaks ka moodulid, mida enam igast raamatupidamistarkvarast ei leia: automüük, autoteenindus, tootmine.
Peale selle valmistatakse eritellimusel spetsiaalset tarkvara. Go Bus näiteks kasutab Autorsofti koos spetsiaalselt tehtud busside hoolduse haldusmooduliga: kui bussil midagi katki, siis Ridango pardasüsteem saadab serverisse teate, Autorsoft loeb aga selle serverist hooldusmoodulisse ja selleks ajaks, kui buss töökotta jõuab, on ehk juba vajalikud varuosad olemas või vähemalt ära tellitud.

Vorm, mille kaudu saab vaadata / muuta bussi andmeid
Bussi andmete kirjeldamine

Rehvivahetuseks tuli enne lapata kaustasid, nüüd on iga sõiduki kohta paari sekundiga teada, kas ja millal mida vaja vahetada või remontida.

Sõidumeeriku järgmise taatlemise aegade aruanne.

 

Igaühe jaoks oma vaade

Lisaks moodulitele on Autorsoftil ka erinevate kasutajate jaoks loodud erinevad vaated. Raamatupidaja näeb talle tuttavat raamatupidamisvaadet, teeninduse töötaja aga teenindusvaadet. Müügiinimestele on loodud aga hoopis kolmas, müügivaade, kus neile vajalikud tööriistad tuttavates kohtades.
Praegu on palju levinud tasuta tarkvara, Autorsoftil on ka üks komponent tasuta – igaüks võib võtta ja kasutada kassamüügi moodulit, mis on kassamasina asendajaks. Kui hakkab meeldima ja tahaks midagi enamat, siis on lihtne juba Autorsofti teisi mooduleid juurde tellida. Kassamoodul loodi spetsiaalselt ühe Tartus tegutseva tantsukooli jaoks sponsorluse korras ja edasi anti juba vabakasutusse.

tasuta kassaprogramm
Kassaprogramm Autorsoft

Koostöös Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudiga saavad ka tudengid tarkvara koostamise kogemuse: nendega koos plaanib Tiit Ootsing teha rakendusele ka mobiiliäpi ja liidestused mobiilseteks pangamakseteks.

Liidestused on praegu olemas näiteks Inforegistriga, et tarkvara kasutaja saaks hinnata partnerite äririski ja vaadata nende hetkeandmeid. Turunduses ja riskihalduses saab Inforegistri andmeid edukalt kasutada ja filtreerida. Samuti on olemas liidesed maksuametisse aruannete laadimiseks ja pangast toimingute importimiseks.

Veidi ka riistvarast, mis majandustarkvara jooksutab.

Arendaja sõnul on hea tarkvara selline, mis töötab ise ja sekkumist pole vaja, vead aga võivad tulla pigem riistvarast. Iga klient võib paigutada andmebaasi ja tarkvara oma masinasse ja siis tegeleb ta turvalisuse ja varundusega juba ise. Kuid saab ka moodsalt pilve minna. Autorsoftil on serveriteenus, mis hoiab kõiki andmeid turvaliselt serverikeskuses. Siis saab ka tarkvarauuendused kohe kätte.

Uuendustega on nii, et kui keegi teeb ettepaneku mõni uus omadus lisada ja see tundub olevat paljude jaoks vajalik, siis järgmise tarkvarauuendusega saavadki selle kõik soovijad.

GDPR-ile vastav juba ammu

Maikuust hakkab kehtima ka uus Euroopa Liidu andmekaitseregulatsioon, mis tuntud oma lühendi GDPR järgi (General Data Protection Regulation). See nõuab kliendiandmete kaitsmist kõrvaliste pilkude eest ning kliendil on õigus oma andmeid kustutada ja olla “unustatud”. Autorsoft vastab juba aastaid nendele reeglitele ja maikuust seega midagi hirmsat selle tarkvara kasutajatega ei saa juhtuda.

Kindel kuutasu ja alati kättesaadav klienditugi

Tasu käib kuupõhiselt vastavalt moodulite arvule. Kui klient tellib ka mõne oma arenduse, nii nagu oli GoBusi bussipargi haldusega, siis lisandub muidugi ka arendustasu.

Autorsoft 2020