7 asja, mida enne majandustarkvara ostmist kaaluda

7 asja, mida enne majandustarkvara ostmist kaaluda

1. Millised on erinevad majandustarkvara alternatiivid?

Turul on nii palju rakendusi ja erinevaid tarkvaravõimalusi, et sul võib olla raske öelda, milline neist on parim. Paljud lähevad lihtsalt rahvahulgaga kaasa ja valivad ühe esimestest, mis nende otsingumootorite tulemustesse ilmub. See aga ei pruugi sobida sinu ettevõtete konkreetsete vajaduste jaoks. Otsi kindlasti veel alternatiive ja tutvu nende pakkumistega, nii ei osta sa põrsast kotis. 

2. Mis on tarkvara hind ja väärtus?

Ainuüksi hinna vaatamine, ei taga, et teed parima valiku. Tarkvara hind ei ole alati korrelatsioonis selle väärtusega. Rohkete lisavõimalustega programmi ostmine ei pruugi olla kaval, sest mitmed funktsioonid ei pruugi sinu ettevõttele vajalikud olla. Samas odavaima tarkvara võimekus ei ole alati võimeline sinu firma vajadustega koos kasvama. Analüüsi, millised on asutuse vajadused aastate pärast ning arvuta, kas tarkvara tasub end ära ka uute protsesside või kasutajate lisandumisel. Nõnda oskad valida programmi, mida su tiim saab pikaajaliselt kasutada, sest ei pea iga kindla aja tagant uut tarkvara otsima, mille väljavalimine ja juurutamine on järjekordne lisakulu. 

3. Kui tihti tarkvara uuendatakse?

Parimad tarkvarafirmad käivad ajaga kaasas ja uuendavad oma toodet pidevalt. Tarkvaramüüjatega suheldes proovi aimu saada, kui tihti nad oma programmi uusi värskendusi lisavad ning kas ja kuidas neist teavitatakse. Regulaarselt uuendatud majandustarkvara tähendab, et kasutad alati asjakohast tehnoloogiat. Ajaga kaasas käiv programm annab sulle soodsa võimaluse konkurentsis püsimiseks. 

4. Kas tarkvara on piisavalt kohandatav?

Lihtsusel on oma hind. Mida vähem saab tarkvara kohandada, seda raskem võib olla seda vastavalt su ettevõtte vajadustele muuta. Samuti võib sellise programmi kasutamine ajapikku keeruliseks muutuda, kuna asutuse vajadused ja süsteemid muutuvad aja jooksul. Päeva lõpuks pead mõistma meeskonna ülesandeid, kes tarkvara kasutab, et otsustada, kui palju kohandamist on vaja. 

5. Kus on tarkvara arendatud?

Kas tarkvara töötati välja Eesti turule ja Eesti kasutajatele? Kohalikud arendajad mõistavad kohalikku turgu ja selle vajadusi paremini kui teised pakkujad. Samuti tähendab kohalik teenus võimalust tarkvaraarendajaga otse ühendust võtta ning saada tõhusat ja usaldusväärset klienditeenindust, kus mõistetakse su emakeelt. Tänu kohaliku turuga kursis olemisele on võimalik selle vajadustega sammu pidada ja vastavalt täiustada. 

6. Millist kliendituge pakutakse?

Personaalne klienditugi võib mängida suurt rolli selles, kas tarkvara kasutuselevõtt on su ettevõtte jaoks edukas või mitte. Professionaalne tugi on eriti oluline, kui ettevõtte enda IT-meeskond on väike, tarkvara ise keeruline ja seda kasutab rohkelt töötajaid. Nii tuleb täiendava abi saamiseks toetuda tarkvara klienditoele, kes kindlustab, et uue tarkvara rakendamine oleks lihtne. Uuri kindlasti potentsiaalsete tarkvarade toe pakkumise võimalusi ja võimekust, sest on oluline, et abi oleks vajadusel saadaval.

7. Millist turvalisust majandustarkvara pakub?

Andmete turvaline kogumine, salvestamine ja jagamine on mistahes tarkvara oluline osa. Kaalutava tarkvara privaatsuspoliitika peaks kirjeldama kõike, mida peaksid teadma andmete kogumise, salvestamise ja kasutamise kohta. Vaata kindlasti üle, kuidas soovitud programm sinu andmete turvalisuse tagab, et vältida tundlikku teabe lekkimist või andmekaotust. ​

Tarkvara valikul on kõige olulisem meeles pidada su ettevõtte vajadusi. Tarkvara peaks aitama muuta töö lihtsamaks ja tõhusamaks ning töötajatel ei tohiks olla liialt keeruline seda juurutada ja kasutada. Ülaltoodud näpunäiteid silmas pidades saad kindlasti teha oma ettevõtte jaoks õige valiku.

Autorsoft 2020