2021. aasta tarkvara trendid

2021. aasta tarkvara trendid

2020 on olnud enneolematu aasta. Inimkond ei ole viimase saja aasta jooksul kogenud sellist globaalset pandeemiat nagu COVID-19. See on mõjutanud kõiki riike, sektoreid ja peaaegu kõiki inimesi. 2020. aasta oli tarkvaraarenduse tööstuse jaoks märkimisväärne. Mitmetes valdkondades oli palju käegakatsutavaid läbimurdeid ja digitaalse maailma muutused on oluliselt kiiremad kui varem. Mida toovad meile 2021. aasta tarkvara trendid?

Olulisemad tarkvara trendid

5G-tehnoloogia levik

5G on rohkelt vaidlusi tekitav, kuid selle taga on hindamatu ja jõuliselt arenev tehnoloogia. 5G pääseb selle kaugeleulatuva mõju tõttu ka tarkvaraarenduse trendide nimekirja. Selle kasutuselevõtt annab tarkvara disaineritele lisakasu (suurenenud kiirus ja arvutusvõimsus), mida nad saavad kasutada. 

Pilve kiirendus

Pilvepõhine tarkvara ei ole enam kõige uuem trend, kuid pandeemia ajal selle kasutamine kasvas rohkem kui kunagi varem. 2021. aastal räägitakse arenenud ja küpsetest pilvepõhistest lahendustest, mis vajavad ainult väikseid kohandusi. Idee seisneb selles, et ettevõtted ei pea enam kulutama aega ja raha integreerimisele ning arendamisele, vaid otsima õigeid rakendusi.Tuleviku majandustarkvara ehk ERP on avatud süsteem, mis integreerub igasuguste olemasolevate teenustega nagu näiteks ettevõtte CRM-iga, sotsiaalmeediaga jne.

Intelligentse tehnika integreerimine

Varem pidid näiteks majandustarkvara ehk ERP kasutajad intelligentsuse ja automaatika eelistele juurdepääsu saamiseks oma programmidele eraldi AI-tehisintellekt lisandid seadistama. Nüüd tuleb mängu AI-põhine ERP-tarkvara, mis pakub uusi viise massiliste, keerukate ja struktureerimata andmete analüüsimiseks. 

Mobiilirakenduste suurenev vajadus

Mobiilirakenduste suurenev vajadus on tingitud võimalusest korraldada äritegevust igal ajal ja igal pool. See tähendab, et mobiilseadmetes on kajastatud tarkvara süsteemide lahenduse loogika ja ressursid. Näiteks mobiilne majandustarkvara ehk ERP loob täpsema ja mugavama andmete kogumise protsessi, parema töövoo ja suurema tõhususe organisatsioonis.

Kasutajasõbralikumad ja isikupärastatud lahendused

Kliendihaldus omab aina suuremat tähtsust. Erinevad veebiplatvormid jõuavad otse oma klientideni, suhtlevad nendega ja tulemuseks on hea ülevaade teenuste ja toodete kohta. Majandustarkvara mängib omakorda olulist rolli tugevdades sidet ettevõtte ja kliendi vahel. Eesmärk on vähendada reageerimisaega, anda kiireid märguandeid läbi teavituste ja parandada klientide rahulolu. 2021. aastal võime oodata kasutajasõbralikumaid liideseid ja isikupärastatud lahendusi. Alternatiividena on kasutusel vastavalt tööstusharudele loodud mallid. Näiteks kohandatud majandustarkvara eeliseks on tarbetute funktsioonide eemaldamine. See teeb tarkvaraga kasutuse lihtsamaks ning igapäeva töö kiiremaks, efektiivsemaks ja mugavamaks.

2020. aasta on olnud omapärane aasta, kus COVID-19 pööras normaalsuse pea peale. Tarkvara osas tõusis vajadus tarkvara järele, mis suudaks kaugtöö vajadusega hakkama saada. 2021. aastal suureneb nõudlus kodukontorit toetavate ja teenindavate programmide järele. Sellest tulenevalt võivad tarkvaraprogrammid pöörata suuremat tähelepanu kommunikatsiooni ja koostöö funktsioonide loomisele ja arendamisele.

Kui soovid oma ettevõttele tarkvara, mis pakub personaalset ja professionaalset tuge, siis kirjuta meile!

Autorsoft 2020